Prsteny

- parametry (šíře,tvar) nutno předělat, aby nebyly stejné jako u A.

Tipy pro výběr vhodného prstenu

U dlouhých nebo velmi štíhlých prstů volíme raději širší kroužek, který prst opticky zmenší, prsten na něm vypadá přirozeněji. U silnějších prstů naopak slabší, prst opticky prodlouží.

Pokud si půjdete vybírat snubní prsteny, tak vybírat ráno, dokud nemáte oteklé prsty. Nebo pokud budete zkoušet prstýnky v zimě, co přijdete z mrazu do tepla, mohou mít Vaše prsty o málo menší průměr než obvykle.Počkejte tedy chvíli než se prst zahřeje a teprve pak si můžete začít zkoušet.

Pokud máte v plánu objednat masivnější prsten, doporučujeme zvolit o číslo větší velikost. To platí pro prsteny široké více než 6 mm.- Pokud budete přemýšlet nad dvěma velikostmi, vyberte raději prsten menší. Lepší pro prsten je zvětšení o číslo než zmenšovat.

Šíře prstenů

Vyrábíme prsteny různé šířky, u snubních prstenů je nejpoužívanější šíře 4 - 6mm.

Tvar prstenů

Vnější tvar prstenů vyrábíme ve dvou základních typech:
s rovným povrchem - Prsteny Rovné
se zakulaceným povrchem - Prsteny Bombírované
Vnitřní tvar prstenů vyrábíme s rovným vnitřkem a zaoblenými kraji, vyrobíme Vám i prsteny i s tzv. půlkulatým vnitřkem. Vnitřek prstene je vždy dokonale vyleštěný.

Tlouštka prstenů

je síla stěny prstenu. Vyrobíme Vám prsten tloušťky dle Vašeho přání, ale nedoporučujeme prsteny se slabší stěnou než 1.4mm, poněvadž by se mohly při neopatrném zacházení deformovat. Do prstenů s velmi slabou stěnou nelze vsazovat kameny. Prsteny v tloušťce 1.6mm - 2.0mm jsou dostatečně pevné a příjemné na nošení. Prsteny se silnější stěnou ( 2.5mm a více) mohou tlačit do okolních prstů. U prstenů s většími kameny je silnejší stěna nutná. Při volbě prstene s kamenem nad 3mm /3x3mm/ je proto důležité předem vědět, zda vám není nošení masivnějších prstenů nepříjemné.

Povrchová úprava prstenů

Prsteny vyrábíme se základními úpravami lesk, mat, hrubý mat a jejich vzájemné kombinace.

Rytí do prstenů

Provádíme odborné vnitřní rytí do všech typů prstenů. Nejčastěji se na snubní prsteny ryje jméno partnerů a datum svatby, vyryjeme Vám však cokoliv dle Vašeho přání. Rytí provádíme ihned, takže doba dodání prstenů včetně rytí je stejná jako bez rytí. Cena za rytinu je 100 Kč (tj. 200 Kč za pár snubních prstenů), v případě objednávky nad 5 000 Kč je rytí zdarma.


Zpět na úvodZpět na úvod

Akční nabídka

Momentálně nejsou žádné akční slevy

Košík  

(prázdný)